Pilistvere kogudus 790

Issanda aastal 2012 tähistab Pilistvere kogudus 790. aastapäeva. Kiriku tornimüüris on leida kivi, millele on raiutud aastaarv 1222. Seda loetakse koguduse töö alguseks Pilistveres Nurmekunna muinasmaakonna keskuses.

Pilistvere kihelkond on läbi ajaloo olnud ärksa rahvusliku vaimuga ja ettevõtlike inimeste kants. Pilistvere pastoraadis peeti esimesi vaidlusi piiblitõlke keele üle. Siin pidas oma esimesed sütitavad kõned Jüri Vilms. Sisemaale “küüditatud” vaimuliku Vello Salumi eestvedamisel rajati siin NL esimene avalik mittekommunistlik partei ERSP ning küüditamisohvite mälestupaik – kivikangur.

Praegu tunneme rõõmu aktiivsest noortetööst ja heast koostööst koguduse, küla ja kogukonna vahel. Tunnustust on saanud sotsiaalne ettevõtlus suvekohvik “Ingel”, Pilistvere kirikuküla valiti Viljandimaa Aasta külaks ja Eesti nooruslikuimaks külaks 2011. Koguduse auväärsele eale tagasi vaadates oleme tänulikud esivanemate pärandile ja loodame Jumala armus seda hoida ja edasi anda tulevastele põlvedele.

Kutsun kõik inimesi kaasa lööma ja kaasa mõtlema koguduse juubelisündmustes.
Koos me jõuame rohkem!

Hermann Kalmus